Emumäe küla, Rakke vald,
(+372) 326 0870
Maist-oktoobrini kella 10.00 kuni 21.00 EMUMÄE KÜLASTAJAD TOETAVAD MÄE HOOLDAMIST: laste/pensionäride pilet 0,5 eurot Täiskasvanute pilet 1 euro Perepilet 2 eurot (2 täiskasvanut + lapsed) Tasumine ainut sularahaga!
http://emumagi.onepagefree.com/

Emumägi

Emumägi on Põhja-Eesti kõrgeim tipp. Suhteline kõrgus on 79 ja absoluutne kõrgus 166 meetrit. Emumägi asub Pandivere kõrgustiku lõunaserval, selle kaitseks on loodud Emumäe maastikukaitseala

Emumäe otsas on suur vaatetorn, mis püstitati 1997-ndal aastal arhitekt Tiit Hanseni projekti järgi. Selge ilmaga paistab tornist kahe-kolmekümne kilomeetri kaugusele. Vaatetorni viib 115 trepiastet ning see on 21,5m kõrge, korraga lubatakse torni kuni 20 inimest. 

Teel torni möödute vahvatest ja omanäolistest puukujudest.

Vaata ka saadet "Iga pink räägib loo", kus Emumäe Arenduskeskuse naised Emumäel asuvast Hääbuvatele küladele pühendatud pingist räägivad.

Maist-oktoobrini on Emumäe külastamine tasuline. Ettenähtud kohtades võib telkida, hind 1 ööpäevaks 5 eurot. 

Vaatetorni vahetus läheduses asub Emumäe infopunkt, kust saab infomaterjali kohalike vaatamisväärsuste kohta ning on võimalik osta kohalikku käsitööd ja karastusjooke. Seal müüakse ka mäe külastuspileteid. Vaatetorni haldab Rakke vald. 

FaLang translation system by Faboba
leader logod
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine