Väike-Maarja, Pikk 16
Tel:+372 5345 6273; +372 325 5608
E-L 11-20 P 12-18

Georgi Söögituba

Väike-Maarja keskväljaku ääres ajaloolises majas asub Georgi Söögituba.

Väike-Maarja aleviku ajalugu on läbi põimunud Georg Lurichi nimega. Siin ta sündis ja alustas oma kuulsusrikast raskejõustikuteed. Praeguse "Georgi Maja" krundil asetses XIX sajandi lõpul ja XX sajandi algul "Kaarma kõrts". Kõrtsi pidasid Georg Lurichi vanemad ning samas nägi ilmavalgust maadluskuulsus Georg ise. Noormehe-eas oli "Kaarma kõrts" kohaks, kus juba tuntuse saavutanud Georg Lurich käis timpsaiu ja "vurtsuvett" maiustamas. XX-saj. 30-ndatel aastatel ehitas hr Maidla kõrtsi asemele  maja, mis on praeguse algupärane variant.

1998.a. tulekahju järel läbis maja noorenduskuuri. Ettevõtja Avo Part ehitas I korrusele kaupluse "Georgi pood" ja söögikoha "Georgi söögituba", kus praegu asub kulinaariakauplus.

2001.a. ostis Avo Part vastaskrundi, Alar Kotli lapsepõlvekodu, tõstis selle kraanadega ühes tükis teest eemale. Renoveerimise käigus sai hoone arhailise kõrtsitoa vana kamina mantelkorstnaga. Seinte viimistlemisel on kasutatud savikrohvi vaheldumisi algupärase palkseinaga.

"Georgi Söögitoa" I korrus mahutab istuma kuni 100 külalist. Ruumi ilmestab tohutu vanavara kollektsioon. Tubakasõpradele on suitsuruum. Suvel saab toitu-jooke nautida terrassil. Päevaroogadeks on soodsa hinnaga kodused toidud. „Georgi Söögituba" on ellu kutsunud Väike-Maarja Veini- ja gurmeeklubi.

Lisaks toitlustamisele pakub "Georgi Söögituba" peosaali renti ja Catering teenuseid. Söögikohal on oma küpsetuskoda, kus valmivad värsked saiakesed.

FaLang translation system by Faboba
leader logod
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine