Lasinurme küla, Rakke vald, Lääne-Virumaa
+3725093926 (Piret); +3725223873 (Triinu)

Matkad siin- ja sealpool Emumäge

Alates 2011.a. kevadest saavad huvilised osaleda MTÜ Emumäe Arenduskeskuse (EAK) korraldusel toimuvatel matkadel Emumäe ümbruses. Matkata saab EAK matkajuhtide saatel nii ratastega kui jalgsi. Matkad korraldatakse eesmärgiga tutvustada Emumäe piirkonna loodus- ja kultuurilooliselt olulisi paiku.

 Soovitame piirkonnaga tutvumiseks kasutada meie kogenud ja toredate giidide abi! Hinnad on soodsad ja olenevad valitud marsruudist ning kestvusest.

Matkade näol ei ole tegemist spordiüritusega, pigem vastupidi, kutsume nautima kohalikku loodust. Ehkki matkarajad on küll kaardil ja looduses märgitud, ei mõõdeta nende läbimiseks kulunud aega. Korraldajate jaoks pole oluline mitte raja läbimise kiirus vaid hoopis teekonnal kogutud positiivsete emotsioonide hulk.

Teel tehakse lühemaid ja pikemaid peatusi, kohtutakse piirkonna külades elavate huvitavate inimestega, kuulatakse asjatundjate pajatusi paikkonna loodusväärtustest, külade ajaloost, Simuna kihelkonna kultuuriloost ning veedetakse üheskoos mõnusalt aega. Hoiuala suurus on 206 ha.

Eelneval kokkuleppel korraldame alljärgnevaid matku:

JALGSIMATKAD

„PäikesetõusEmumäel“ - tutvume Emumäe vaatamisväärsustega ja loodusega (ca 3km), süütame lõkke, peame öist piknikku ja ootame-vaatame päikesetõusu Emumäe Päikesetõusu majas. Sobivaim aeg on juuni teine ja juuli esimene pool.

Öised matkad on eelkõige suunatud sõpruskondadele, kollektiividele ning sobivad tähtpäevade eriliseks tähistamiseks.

matk Ümber Emumäe

  • Loodushuvilistele – Emumägi, ümbruskonna vaated ja Emumäel kasvavad ravimtaimed/ Emumäe piirkonna kaunid koduaiad, orienteeruv pikkus 5-10km
  • Ajaloohuvilistele – Emumägi, ümbruskonna vaated  ning Salla küla ja Salla mõis, orienteeruv pikkus             5-10km
  • Matk Peetla rabasse – tutvume turbatootmisega ja vaheldusrikka rabaloodusega, sügisel võimalus jõhvikaid ja seeni korjata.
  • Päikesetõus Emumäel

JALGRATTAMATKAD

NB! Rattaid saab etteteatamisel kohapeal rentida.

Ümber Emumäe

Loodushuvilistele – Emumägi, ümbruskonna vaated ja Emumäel kasvavad ravimtaimed/ Emumäe piirkonna kaunid koduaiad. Sobib vanematele inimestele ja lastega peredele rahulikuks rattasõiduks, orienteeruv pikkus 6-10 km
Ajaloohuvilistele – Emumägi, ümbruskonna vaated ning Salla küla ja Salla mõis/ Tammiku linnamägi, Mõisamaa ja Lasinurme küla. Sobib vanematele inimestele ja lastega peredele rahulikuks rattasõiduks, orienteeruv pikkus 10 - 20 km
Rattasõidu nautijatele – Emumäe ümbruse tõusud ja langused, võimalik läbida Rakke Rattamaratoni huvitavamaid rajalõike, orienteeruv pikkus 10- 40 km

Rongiga Emumäele

2 päevane: Rakke – Emumäe – Käru – Simuna – Rakke, orienteeruv pikkus 60 km,
1 päevased: Rakke – Emumäe – Rakke, orienteeruv pikkus 30 km
Rakke – Tammiku – Mõisamaa – Emumägi – Vägeva, orienteeruv pikkus 30-40 km

Kõigil distantsidel on planeeritud puhkepeatused (ka ujumise võimalused), nende hulgas eelneval kokkuleppel üks pikem lõunapaus.

Rattarajad kulgevad suuremalt osalt mööda kruusa- ja metsateid, kus praktiliselt puudub autoliiklus.

Meie piirkonna rattamarsruudid: erinevad kaitstavad elupaigatüübid (nt. huumustoitelised järved ja järvikud, aas-rebasesaba ja ürtpunanupuga niidud, vanad loodusmetsad, vanad laialehelised metsad, rohunditerikkad kuusikud, okasmetsad oosidel jne.)

ÕPILASGRUPID

Kooliõpilastele pakume:

Matk Emumäel ja selle ümbruses

Emumäe vaatetorn, kännuonn, koobasonn, päikesetõusuonn. Emumäel kasvavad taimed, ümbruskonna vaated. Legendid. Liukivid, Salla küla, Salla mõisahoone ja mõisapark.

Kestus Emumäel 1-1,5h, kui lisandub matk Salla külla, siis veel 1-1,5h. 

Soovi korral korraldame õpilastele viktoriini.

Hinnad (sisaldavad tornipileti hinda):

grupid kuni 15 inimest     20 eurot

grupid 15-40 inimest       40 eurot

Emumäe Päikesetõusu-onni juures on võimalik korraldada lastele piknik. Kokkuleppel saab kasutada grillivanni või tellida toitlustamine.

FaLang translation system by Faboba
leader logod
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine